Popile

Ünlülerden Hediye Video Almanızı Sağlayan Platform: Popile

Popile, platformda bulunan ünlülerin sevdiğiniz kişilere hediye olarak belirli bir ücret karşılığı videolu mesaj ilettiği bir yerli girişim uygulaması. Kişiye özel olarak çekilen videolu mesaj belirlediğiniz kişiye hediye, tebrik mesajı olarak ulaşıyor.

Ünlüler ile hayranların etkileşime geçmesini sağlayan popile, her ücretli videolu mesaj siparişinde kendi payının belirli bir kısmını anlaşmalı olduğu sivil toplum kuruluşuna bağışlayacak.

Platform sayesinde sevdiklerinize farklı bir hediye sunabilirsiniz.

Standart, alışıla gelmiş hediyelerden sıkıldıysanız, sevdiklerinize, yakınlarınıza hayranı oldukları bir ünlüden videolu mesaj yollayabilirsiniz.

Popile platformuna benzer olan, daha önce duyurulan Fideyo platformundan burada ki yazıda bahsetmiştik. Popile’de aynı Fideyo gibi ünlüler ile hayranlarını buluşturuyor. Aralarında ki tek fark ise, Popile her siparişte kendi payının bir kısmını sivil toplum kuruluşuna bağışlıyor.

Ünlülerden Hediye Video Almanızı Sağlayan Platform Popile
Ünlülerden Hediye Video Almanızı Sağlayan Platform Popile

Bağış nasıl yapılıyor?

Kullanıcı sipariş verirken bağış yapılmasını istediğimi kurumu kendisi seçebiliyor. Bunun yanı sıra, platformda yer alan ünlüler kendi paylarının bir kısmını veya tamamını bağışlayarak sorumluluk üstlenebiliyor.

Şuanda platformda 17 ünlü yer alıyor. İstediğiniz ünlüden, belirlenen ücreti ödeyerek videolu tebrik mesajı almanız mümkün. Zaman içerisinde platformda bulunan ünlü sayısının artması bekleniyor.

Popile, video mesaj süreci nasıl?

Popile’ın web sitesine girip sevdiğiniz kişiye ya da size mesaj göndermesini istediğiniz ünlüyü seçmek. Akabinde seçilen ünlü 7 gün içerisinde videoyu hazırlıyor, talebe dair fatura ve gelişmeler kullanıcının mail adresine iletiliyor. Video hazırlandıktan sonra kullanıcının mail adresine ve telefonuna bildirim gönderiliyor; sipariş tamamlandıktan sonra da seçilen kuruma bağış iletilmiş oluyor. Videonun hazırlanmaması gibi bir durum olursa da ücret 5 ila 7 iş günü arasında kullanıcıya iade ediliyor.

Kemal TepretMete Acarİsmet Berkay ÇelikErtuğrul Uçar ve Oğulcan Tümdoğan tarafından Ekim 2020 tarihinde kurulan Popile’ın websitesi 28 Aralık 2020 tarihinde kullanıma açıldı. Popile, 7 kişilik ekibiyle faaliyet gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir