ps5-dualsense

PS5 DualSense Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Sony‘nin yeni oyun konsolu PlayStation 5, 2020 yılının sonlarına doğru piyasaya çıkacak. PS5 kontrolcüsü DualSense hakkında ise yeni detaylar gelmeye devam ediyor.

Twitter‘da, Sony tarafına yakınlığı ve güvenilir bir kaynak olması ile bilinen bir kullanıcı PS5 DualSense çıkış tarihi ve fiyatını açıkladı.

PS5 DualSense geçtiğiniz Nisan ayında duyurulmuş ve ilk görünüşte oldukça beğenilmişti. Şık ve göze hoş gelen tasarımı ile dikkat çeken yeni DualSense, pratikte de kullanışlı olacak ve beğenilecek gibi görünüyor. Sony yaptığı tanıtımda DualSense‘in fiyatı ve çıkış tarihi hakkında bir bilgi vermemişti.

17 Mayıs günü twitter’da IronManPS5 isimli kullanıcı tarafından paylaşılan bilgilere göre, yeni nesil Playstation kontrolcüsü DualSense‘in çıkış tarihi 20 Kasım 2020 olarak açıklandı. DualSense kontrolcüsünün fiyatı ise; 59,99 dolar belirtilmiş. Bu bilgilere göre Türkiye fiyatı ise, vergisiz güncel döviz kuruna göre 414 TL ye denk geliyor. Bunun üzerine vergilerde dahil edildiğinde ortalama DualSense fiyatının 600 ile 700 TL arasında olacağı tahmin ediliyor.

Şu dönemlerde Ülkemizde döviz kurunun yüksek olması sebebi ile teknolojik ithal ürünlerin TL fiyatlarının epeyce yükseldiği görünmektedir.

Şuanda Dualshock 4 kontrolcüsünün güncel fiyatına baktığımızda birçok teknoloji mağazasında 699 TL ile satıldığını görebiliyoruz. DualSense kontrolcüsününde bu fiyatlarda olacağı ön görülmektedir.

Sony tarafından bu konuda resmi bir açıklama henüz gelmemiş olsa da sızdırılan bilginin güvenilir kaynak olması sebebi ile doğruluğuna güvenilebilir. Yakın zamanda Sony tarafından DualSense hakkında resmi açıklama yapılacaktır.

Haber hakkında ki kaynak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir