unminus

Telifsiz Müzik Platformu: Unminus

Herkes için ücretsiz olarak sunulan, indirilebilir, stok telifsiz müzik platformu Unminus nedir ne nasıl kullanılır.

Unminus Nedir?

Unminus isimli yabancı girişim kullanıcılara projelerinde, videolarında ücretsiz olarak kullanabileceği telif derdi olmayan müzikler sağlıyor. Bildiğiniz üzere film, kısa film, vlog vb. projelerinizde bir müzik kullanmak istediğinizde telif ücretleri ödemek durumunda kalabiliyorsunuz. Tam bu noktada eğer telif ücreti ödemek istemiyor veya telif ücreti için yeterli maddi kaynağınız bulunmuyorsa Unminus platformundan projenize uygun müziği seçip ücretsiz bir şekilde indirebiliyorsunuz.

Telifsiz Müzik Platformu: Unminus
Telifsiz Müzik Platformu: Unminus

Unminus sitesini kontrol ettiğimizde henüz çok geniş bir stok müzik kütüphanesinin bulunmadığını ancak zamanla eklenebileceğini belirtelim. Platformda yer alan müziklerin bir kısmı Unminus tarafından üretiliyor. Bazı müzikler ise sanatçıyla yapılan anlaşma neticesinde telifsiz olarak kullanıcılara sunuluyor.

Siteye giriş yaptığınızda ana sayfada rastgele seçilmiş olan müziklere göz atabilir, dinleyebilir ve indirebilirsiniz. Bunun dışında kategorize edilmiş müzikleride ilgili kategorilerden bulabiliyorsunuz. Şuanda siteye göz attığımızda, happy, grimy, energy, heavy, chilled ve sad olarak belirlenmiş kategorilerden tarzınıza göre olan müzikleri bulabilirsiniz.

Unminus platformu özellikle Youtuber‘lar için faydalı olacaktır. Birçok Youtuber kaydettiği vloglar için yada diğer videolarına çeşitli arka plan müzikleri ekleyerek videoya farklı bir atmosfer katma çabasında olabiliyor. Unminus, bu kullanıcıların imdadına yetişiyor ve telifsiz müziklerini herkese ücretsiz olarak sunuyor.

Unminus web sitesine buradan ulaşabilir ve göz atabilirsiniz.

Ayrıca platformun Youtube sayfasınada buradan erişim sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir