Doğru mu? App

İletişim Bakanlığı Tarafından Haber Doğrulama Platformu Kuruluyor: Doğru mu?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Bakanlığı, internette yayınlanan yalan haberlerle mücadele kapsamında, haber doğrulama platformu olan Doğru mu? isminde uygulama hazırlıyor.

Geçtiğimiz gün İletişim Bakanı Fahrettin Altun tarafından açıklanan, sosyal medya yalanlarıyla mücadele için hazırlanan Doğru mu? platformu şuan için test aşamasında. Bakan Fahrettin Altun, yakında yayına açılacak olan platform için, “Çok ama çok yakında yayına geçecek bu platform, hakikat mücadelemizin güçlü aygıtlarından biri olacak.” dedi.

Doğru mu?
İletişim Bakanlığı Tarafından Haber Doğrulama Platformu Kuruluyor: Doğru mu?

Doğru mu?

İletişim Bakanlığı, özellikle sosyal medyada yayınlanan haber ve bilgilerin doğru olup olmadığını Doğru mu? isimli yeni nesil doğrulama platformu ile kontrol edilmesini sağlayacak. Platformun, iOS ve Android cihazlar için kullanılabilir olacağı belirtildi. Ancak Huawei App Gallery‘e gelip gelmeyeceğinin henüz bilgisi verilmedi.

İletişim Bakanı Fahrettin Altun, yapmış olduğu açıklamada uygulama için uzun süredir üzerinde çalıştıklarını ve platformun sosyal medyada yayılan haber ve bilgilerin gerçek olup olmadığını öğrenme ihtiyacını karşılamak amacıyla tasarlandığını belirtti.

Henüz test aşamasında olan uygulama pek yakında uygulama marketlerinde yerini alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir