google-maps-15

Google Haritalar 15. Yılına Özel Yenilendi

Google haritalar 15. yılına özel yepyeni bir tasarıma kavuşuyor. Hem android hem ios platformunda yenilenen Google Haritalar büyük bir güncelleme sunacak.

Bundan tam 15 yıl önce hayatımıza giren Google Haritalar yeni güncelleme ile kullanıcı deneyimi artırarak ilerlemek istiyor. Güncelleme sonrası uygulama tüm sekmeleri alt tarafa alıyor. Bu sekmeler; Keşfetİş/EvKaydedilenlerKatılım ve Güncellemeler şeklinde alt bölümde yerini alıyor olacak. Keşfet sekmesi ile yakınınızda bulunan restoran gibi işletmeleri görüyor olacaksınız. İş/Ev sekmesinde ise arabanız veya toplu taşımadan bağımsız olarak işe gidip gelme süreciniz ile ilgili detaylar yer alacak. Kaydedilenler sekmesinde ise daha öncesinde kaydettiğiniz yerlerin listesi bulunacak. Katılım sekmesi ise Google Haritalar‘a içerik katkısında bulunabileceğiniz bir alan olacak. Ve son olarak gelen yeni sekme ise Güncelleme; bu sekme sayesinde yerel uzmanların veya yayıncıların seçtiği öne çıkan işletmeleri bulabileceksiniz.

Yeni gelen özellikler dışında tabi ki Google Haritalar yeni logosuna da kavuşuyor. Artırılmış gerçeklik tabanlı Canlı Görünüm özelliği de güncellenerek gittiğiniz konum için kırmızı bir raptiye gösteriyor.

Yenilenmiş Google Haritalar uygulaması ios ve android kullanıcılarına kademeli olarak sunulmaya başlanmış durumda. Bu arada bazı özelliklerin önümüzde ki aylar içerisinde sunulacağı bildiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.